
Напівпричіпи рефрижератори із температурним режимом від -20 до +20 С ( ATP - FRC ) найчастіше використовують для перевезення:
- Продуктів харчування.
- М‘ясної продукції на підвісах.
- Фарма перевезення.
- Квітів на візках.
- Товарів загального вжитку.
- ADR продукції.
- Вибухонебезпечні речовини.
- Мультитемператерні перевезення.
- Перевезення в декілька ярусів
Напівпричеп або причеп рефрижератор - це транспортний засіб з ізольованим кузовом, який зберігає температуру та обладнаний холодильною установкою (Carrier, TermoKing та інші) для підтримання заданьої температури в середині. Розрізняють наступні типи рефрижераторів: стандартний, квітковий (із збільшеною внутрішньою шириною), мультитемпературний (декілька відсіків із різною температурою), мʼясний (обладнаний системою рельс для перевезння мʼяса на гаках, більш детально можна прочитати тут ) та фарма (обладнаний додатковими датчиками та спеціально налаштованими холодильними установками для транспортування ліків, таблеток, фармацептичних серовин).
Рефрижераторні напівпричепи можуть бути із двома типами шасі: повноцінне та коротке.
Повноцінне шасі - це рамна конструкція до якої кріпиться ізотермічний кузов від початку напівпричепа до кінця. Такі шасі на вигляд дуже схожі із контейнеровозами і також можуть бути рівними або із гусиною шиєю, в такому виконанні кузов має спеціальні виямки куда інтергрується шасі.
Звичайне шасі 
Інтергроване шасі 
Коротке шасі - це задня частина звичайної рамної конструкції на яку крипіться ходова частина (пневматична відвіски та вісі), все навантаження передається на кузов, а решта елементів, як опірні лапи та зчіпний шкворінь кріпляться безпосереньо до підлоги.
Рефрижераторний кузов виготовляють із різних матеріалів та з приміненням різних технологій. В основі кузова є панелі із яких його будують, тому розглянемо які є панелі та в чому їх відмінність.
Всі панелі будуються по багатошаровому принципу - сендвіч.
Сталеві панелі 
Пластикові панелі із скловолокна та кевлару
Які сендвіч панелі бувають:
- Сталеві - перевага в простоті та швидкості виготовленння (приблизно 5 хв на панель), адже наповнювач за рахунок хімічної реакції встіпнюється між 2-ма сталевими листами. Недоліки в тому, що метал і піна мають різні коефіцієнти розширення, щоб запобігти деформації панелей (відриву металу від піни) робляться деформаційні шви які поглинають дані розширення. Недоліком є складність та дороговизна ремонту.
- Пластикові панелі - виготовляють по більш складному технологічному процесу який займає декілька годин запікання із використанням пресу. Принципіальна відмінність між металевими панелями - це використання екструдованого наповнювача який має кращі ізоляційні властивості у порівнянні з самовспіненим наповнювачем. Зовнішнє покриття панелей - це витвір хімічної промисловості (на вигляд та по властивостям схожий із акриловою ванною), зовнічнші керамічний шар, декілька шарів скловолокна та кевлару, які між собою скріплюються епоксидною смолою. Так як коефіцієнти розширення наповнювача та покриття наближені - відсютня необхідність у деформаційних швах. Недоліки - це довгий та затратний процес виготовлення. Переваги - кращі ізоляційні властивості, відсутнісь швів через які може потрапити волога, простіші в обслуговуванні та ремонті, мають додаткові підсилюючі елементи.
- Комбіновані панелі - зовнішній шар із сталевих листів, внутрішній пластиковий. Таке комбінування використовую виробники рефрижераторів із сталевими панелями коли виготовляють напівпричепи для перевезення мʼясних виробів на гаках (22 тони кріпиться до даху).
Основа перевага пластикових панелей в тому, що відсутні деформаційні шви які потрібно герметизувати від проникнення вологи.
Підлога може бути виконана у двох варіантах: заливна та алюмінієва. Заливна підлога - це спеціальний рідкий полімер який рівномірним шаром заливається в готовий кузов із додаванням абразивного матеріалу щоб запобігти ковзання. Плюси даного покриття: стійке до хімічних та фізичних пошкоджень, дуже легко ремонтується або поновлюється (просто наносите новий щар в необхідному місці), повністю герметизує всі стики підлоги із стінками.
Холодильно Обігрівні Установки (ХОУ) забезпечують температурний режим в середині кузова. ХОУ різних марок, типів та потужносте - їх підбирають під траснпортні задачі.
Подивитись наявні документи









